Warsztaty Jogi ze Swami Saraswati

Warsztaty Jogi ze Swami Saraswati. Zapraszam serdecznie na spotkanie weekendowe ze Swami Saraswati, nauczycielem ze Szwecji 7,8,9 listopada 2008. Zajęcia będą prowadzone w j. polskim. Tematy, które szczególnie będą poruszane, teoretycznie jak i w praktyce: nada joga, nidra joga, pranajama.

Zapisy i informacje pod tel.

KOLORY ŻYCIA - OŚRODEK TWÓRCZEGO ROZWOJU
+ 48 515 258 391 Magdalena Nowak

+48 880 536 003 Paulina Izworska (Ashna) [/b]
Wysłano: Sro Paź 15, 2008 12:55
 
Temat: Warsztaty Jogi ze Swami Saraswati
Subforum: Pytania dotyczące warsztatów jogi.
Odsłon 380

 

joga na trawie - bezplatne warsztaty jogi park szczytnicki

Od 10 maja do 12 lipca w każdą sobotę zapraszamy na bezpłatne zajęcia jogi w Twoim mieście.

Wiosną przybywa nam energii, ciało i dusza rwą się do słońca. Bardziej dokucza nam pośpiech i ilość obowiązków. Częściej myślimy o wyjściu w plener, kocu, trawie i znalezieniu własnej małej ciszy.

Cykl imprez JOGA NA TRAWIE jest odpowiedzią na potrzebę relaksu i równowagi tak pożądaną przez mieszkańców miast. Zapraszamy do wspólnej praktyki jogi na świeżym powietrzu.

Gwarantujemu:

prowadzenie zajęć przez dyplomowanych, doświadczonych nauczycieli

dostosowanie programu zajęć do możliwości uczestników

ćwiczenia wzmacniające i rozciągające ciało, polepszające koncentrację, regenerujące oraz relaksujące

pozytywną energię dla uczestników

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób, które praktykują jogę na co dzień, jak i dla tych, którzy chcą spróbować po raz pierwszy. Prosimy o zabranie ze sobą maty do jogi lub koca.

warszawa Park Kępa Potocka 10-11:30

poznan park wilsona 10-11:30

krakow park decjusza 10-11:30

wroclaw park szczytnicki 10-11:30

katowice park chorzowski 10-11:30

Lodz Park Źródliska 12-13:30

Gdańsk lokalizacje potwierdzimy wkrótce 10-11:30

www.joga-joga.pl
Wysłano: Sro Kwi 23, 2008 01:18
 
Temat: joga na trawie - bezplatne warsztaty jogi park szczytnicki
Subforum: warsztaty jogi
Odsłon 411

JOGA NA TRAWIE Bezpłatne zajęcia jogi na świeżym powietrzu

BO CIAŁO PORUSZA DUCHA

10 maja w 7 największych miastach Polski rozpocznie się cykl bezpłatnych zajęć jogi na świeżym pod hasłem JOGA NA TRAWIE. Zajęcia będą prowadzone w parkach miejskich przez dyplomowanch nauczycieli z lokalnych szkół jogi. Przeznaczone są zarówno dla osób, które praktykują jogę na co dzień, jak i dla tych, którzy chcą spróbować po raz pierwszy. Na zajęcia należy zabrać ze sobą matę lub koc.

Zapraszamy do Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Katowic i Łodzi. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.00 (w Łodzi o godz. 12.00). Po wybranych zajęciach dodatkowo odbędą się spotkania i wykłady poświęcone praktyce jogi, kuchni wegetariańskiej, masażom oraz innym technikom pracy z ciałem.

Gwarantujemy:

dostosowanie programu zajęć do możliwości uczestników
ćwiczenia, które wzmacnią i rozciągające ciało, polepszające koncentrację, regenerujące oraz relaksujące
pozytywną energię dla uczestników
Praktyka jogi niesie ze sobą niezliczone korzyści. Pierwszym efektem jest poprawa samopoczucia, przypływ energii, sił witalnych oraz poczucie relaksu. Regularne ćwiczenie wraz z ćwiczeniami oddechowymi poprawiają koncentrację i oczyszczają ciało. Możliwy staje się kontakt z własnym wnętrzem, dzięki czemu jesteśmy w stanie lepiej odpowiadać na potrzeby ciała i ducha. Powstaje równowaga.

Akcja JOGA NA TRAWIE jest więc odpowiedzią na potrzebę relaksu i równowagi tak pożądaną przez żyjących w pośpiechu mieszkańców dużych miast. Potrwa do 12 lipca a jej zwieńczeniem będzie JOGA FESTIWAL, który odbędzie się w Warszawie w dniach 18-20 lipca. Specjalnym gościem festiwalu będzie Sharat Arora - wybitny nauczyciel z Indii, wieloletni współpracownik B.K.S. Iyengara. Sharat poprowadzi trzydniowe warsztaty jogi, w czasie których będzie można kontynuować praktykę "u źródła".

Serdecznie zapraszamy.

Organizatorem JOGA NA TRAWIE jest portal WWW.JOGA-JOGA.PL

Partnerzy:

Akademia hatha Jogi Sławomira Bubicza, Joga Centrum Adama Bielewicza, Joga Żoliborz, Akademia Asan, Krakowski Warsztat Jogi, Studio Jogi Katarzyny Pilorz, Akademia Jogi Renaty Koba, Centrum Hatha Jogi Marii Stróżyk, Akademia Jogi i Terapii Ruchem Katowice, Centrum Yogi Łódź, Centrum Jogi B.K.S Iyengara Pauliny Stróż oraz Scholz&Friends Warszawa, fundacja Pokolenia Pokoleniom

Patroni medialni:

Tok FM, "Zdrowie", "Odnowa", 'Vege", City Media, Interia.pl, www.poradnikzdrowie.pl, www.obcasy.pl, www.female.pl, www.ajurweda.pl, www.joga-joga.pl, www.wellnesslife.pl, www.fit.pl, www.ekologiczni.pl, www.e-masaz.pl, www.energiakobiet.pl, www.kreatywka.pl
Wysłano: Wto Kwi 22, 2008 21:59
 
Temat: JOGA NA TRAWIE Bezpłatne zajęcia jogi na świeżym powietrzu
Subforum: Szkoły, kursy, szkolenia
Postów: 4
Odsłon 1634

JOGA NA TRAWIE Bezpłatne zajęcia jogi na świeżym powietrzu

na wzelki wypadek, jakby ktos nie zauwazul pomniejszego watku - bezplatne wakacyjne warsztaty jogi w kazda sobote o 10:00 w warszawie, a od konca czerwca rowniez we wroclawiu, krakowie, Lodzi, toruniu, sopocie i mozliwe ze jeszcze pary inych miastach http://www.forum.e-masaz.pl/viewtopic.php?t=284
Wysłano: Nie Cze 08, 2008 23:04
 
Temat: JOGA NA TRAWIE Bezpłatne zajęcia jogi na świeżym powietrzu
Subforum: Szkoły, kursy, szkolenia
Postów: 4
Odsłon 1634

yoga w niedziele

Czesc !!!

Zapraszam na warsztaty jogi w ta niedziele 19 pazdziernika o godzinie 16.00 do Norwich Buddhist Center na 14 Bank Street : http://www.norwichbuddhistcentre.com/
Koszt : £ 3.50. Zabierz wygodne ciuchy do cwicznia. Konczymy o 18.45. W razie czego zadzwon do mnie : 07982452159. Moj e-mail : kontestacja@yahoo.com POZDRAWIAM, ANYA XX
Wysłano: 17-10-2008, 11:44
 
Temat: yoga w niedziele
Subforum: Czas wolny
Odsłon 160

joga w parku - bezplatne warsztaty jogi warszawa wroclaw

JUŻ DRUGI ROK Z RZĘDU ZAPRASZAMY NA JOGĘ W PARKU!

Startujemy już w najbliższą niedzielę 1.06 o godz. 10.15 na Polach Mokotowskich w Warszawie (przy Małych Stawach, od Al.Niepodległości)

od 29.06 do 31.08 rowniez:

KRAKÓW, WROCŁAW, SOPOT, TORUŃ, ŁÓDŻ

Zapraszamy wszystkich którzy ćwiczą jogę i tych którzy chcieliby spróbować – zajęcia są bezpłatne – jedyne co jest potrzebne to wygodny strój i mata (lub koc) do ćwiczeń.

Nasze pierwsze spotkanie będzie miało szczególny, uroczysty charakter:

WARSZAWA

PLAN SPOTKANIA 1.06.2008:

10.15 - 10.30 wprowadzenie

10.30 - 12.00 ćwiczymy jogę: Ćwiczenia poprowadzi Radek Rychlik

12.00 - 12.45 warsztaty o radości życia: Koncert Chór Gospel prowadzony przez Annę Przybysz

12.45 - 13.30 wykład o zdrowym stylu życia: Dr. Partap S.Chauchan specjalista medycyny ajurwedyjskiej z Instytutu Jiva Ayurveda w Indiach

Nasze spotkania w WARSZAWIE będą się odbywać przez całe Wakacje od 1.06 do 31.08 , co niedziela w tym samym miejscu o tej samej porze : godz. 10.15; Pola Mokotowskie przy Małych Stawach (od strony Al. Niepodległości).

=================

Ramowa agenda niedzielnych spotkań w innych miastach:

10.00 - 10.30 - przywitanie, prezentacja sponsorów, podziękowania dla patronów medialnych, przedstawienie nauczycieli i omówienie spraw technicznych dotyczących ćwiczeń

10.30 - 12.00 - sesja jogi

12.00 - 12.45 - Radość Życia, taniec, śpiew, śmiechoterapia

12.45 - 13.30 - wykład z zakresu zdrowego stylu życia

KRAKOW
Park Bednarskiego

LODZ
Park Źródliska 2
Pl. Zwycięstwa 1
Wejście od Muzeum Kinematografii

TORUN
Błonia Nadwiślańskie przy parku miejskim na Bydgoskim Przedmieściu,
tereny rekreacyjne nad Martówką

SOPOT
Plac Mancowy w Parku Północnym przy pasie nadmorskim

WROCLAW
Park Juliusza Słowackiego przy Panoramie Racławickiej
Wysłano: Nie Cze 22, 2008 1:18 pm
 
Temat: joga w parku - bezplatne warsztaty jogi warszawa wroclaw
Subforum: Pielęgnacja ciała
Odsłon 88

Majówka 2008 w Bożewie

..trochę późno, ale sami dowiedzieliśmy się na ostatnią chwilę, co nie przeszkadza się tam jednak wybrać..

PROGRAM MAJÓWKI W 2008 ROKU

1-3 MAJA, Bożewo

imprezka czysto wegetariańska

tu link do stronki: http://www.bozewo63.pl.tl/

i program, co się będzie działo:

STROJENIE SŁUPA MAJOWEGO
jak tradycja, to tradycja

WARSZTATY PT. ENERGIA PIRAMID
Rafał Nowak z Płocka przywiezie na Majówkę piramidę, w której wszyscy chętni będą mogli się doenergetyzować... i naostrzyć żyletki.
W sobotę rano Rafał poprowadzi warsztat na temat energii piramid. Podobno jak postawi się naenergetyzowaną butelkę wody koło Red Bulla to rozszadza go z zazdrości

WARSZTATY TEATRU ULICZNEGO !!!
Poprowadzi je aktorka teatralna i filmowa, performerka z Niu Jork Siti (tego w Ameryce) - Monica Hunken
Warsztat będzie miał konkretny wymiar - przygotowanie akcji ulicznej "SOLIDARNI Z TYBETEM", którą mamy w planach zorganizować zaraz po Majówce w niedzielę 4 maja w Płocku.
www.monicahunken.com

WARSZTATY KOMPONOWANIA INDYWIDUALNYCH PERFUM,
czyli kreujemy dla siebie perfumy niepowtarzalne z naturalnych olejków eterycznych. Każda kobieta i każdy mężczyzna może stworzyć samodzielnie zapach, jakim nikt na świecie nie pachnie i … zabrać własną kompozycję do domu. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Kochańska – czarodziejka z galerii – herbaciarni Herba Thea
www.herbathea.waw.pl

WARSZTATY KOMPONOWANIA HERBAT
W świat tajemnic komponowania pachnących herbat wprowadzi nas także Katarzyna Kochańska. Opowie w jakich ilościach używać olejków i jak działają na ciało i duszę. Skomponujemy razem aromatyczne napary i będziemy rozkoszować się ich smakiem.

WARSZTATY JOGI
a dokładnie Hatha Jogi według B.K.S. Iyengar poprowadzi Karolina Śmigiel. Podczas zajęć poznamy wspaniałą moc oddechu, który w połączeniu w wykonywanymi ćwiczeniami sprawi, że szybko osiągniemy harmonię ciała, umysłu i duszy.

WARSZTATY BĘBNIARSKIE NA DJEMBE
Z Bożewa wprost do afrykańskiej krainy rytmów zabierze nas Przemek Kalinka, który sam zgłębiał tajniki sztuki perkusyjnej na Mali. Podczas zajęć można będzie nauczyć się podstawowych rytmów na Djembe a także popróbować swoich sił na Dundunach. Ze względu na ograniczoną liczbę bębnów prosimy o zabranie własnych (jeśli ktoś posiada)…

…A PO WARSZTATACH DŻEM BĘBNIARSKI PRZY OGNISKU

WARSZTATY MASAŻU STÓP
To zajęcia, na których dowiemy się jak zachować i poprawić zdrowie masując odpowiednie receptory znajdujące się na naszych stopach.

WYKŁADZIK i DYSKUSJA N.T. KAMPANII KLIMATYCZNEJ
O zmianach klimatu i o tym co zrobić, żeby im zapobiec opowie kampanierka GREENPEACE - Magdalena Zowsik.
www.greenpeace.pl

PREZENTACJA SLAJDÓW SŁYNNYCH PODRÓŻNIKÓW
- Piotra P. oraz Jarosława Ś. z wyprawy do Indii, Tajlandii, Kambodży … i gdzie ich tam jeszcze zaniosło

WIECZORNE KONCERTY CHÓRU ‘ŻABORABAN’
w składzie Żaba Moczarowa, Żaba Trawna, partie solowe Rzekotka Drzewna w Auli Stawu przy stodole;

WIEJSKIE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE
czyli WIO Jako alternatywa dla igrzysk w Chinach, prawdziwie pokojowe zawody wraz z tradycyjną już dyscypliną Rzutu Widłami … do stogu siana.

KONKURS CHAMSKIEGO DOWCIPU
Bez ograniczeń poprawnopolitycznych. Przygotujcie się !!!

KINO W STODOLE
tylko dla dorosłych!

A POZA TYM:
- wegetariańskie obiadki na łące;
- ogniska i tańce;
- wyprawy nad rzekę Skrwę i do lasu
pogawędki filozoficzne oraz wiele innych niespodziewanek, o których sza!
Wysłano: 2008-04-29, 08:52
 
Temat: Majówka 2008 w Bożewie
Subforum: Wydarzenia
Odsłon 232

Akademia Ruchu we wrześniu

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział:
28-30 września - warsztaty jogi z Marzeną Bard - Dance Yoga, Yoga Flow / Vinyasa, warsztaty dla dzieci i rodziców

http://www.akademiaruchu.com.pl/docs/ar-marzena_bard-warsztaty_yogi.pdf
http://www.akademiaruchu.com.pl/docs/ar-marzena_bard-yoga_dla_dzieci_i_rodzicow.pdf

oraz

ASHTANGA YOGA Z BASIĄ LIPSKĄ
Zajęcia będą odbywać się we wtorki, czwartki i soboty o godz. 10.00 - 11.30.Pierwszę zajęcia odbędą się w sobotę 29.09.2007 o godz. 10.00-11.30.Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Prowadzi: Basia Lipska

Więcej info na: http://www.akademiaruchu.com.pl/
Wysłano: Wto 8:58, 25 Wrz 2007
 
Temat: Akademia Ruchu we wrześniu
Subforum: Zajęcia
Postów: 1
Odsłon 87

Zajęcia z Michałem - Kraków

Ostatnio jak byłam u Gosi to zajęcia z Jogi prowadził nasz ashtangowy Wojtek:)) ale metodą Iyengara.

co do metody 'na metronom' ostatnie kilka razy było już ok, po prostu trzeba się dostosować z glebokoscia oddechu. moze nie na co dzien, ale da sie. w ostatecznym rozrachunku: jest ok, mozna sie czegos nowego nauczyc

mam nadzieje ze wkrotce bedziemy miec okazje sie spotkac:) sciskam!!!

PS. jest cynk że w styczniu przyjedzie do Krakowa Radek Rychlik zrobić warsztaty. ciesze sie, bo jeszcze z Radkiem nigdy nie cwiczylam!
Wysłano: Śro 17:51, 12 Lis 2008
 
Temat: Zajęcia z Michałem - Kraków
Subforum: Zajęcia
Postów: 9
Odsłon 69

Warsztaty z Radkiem Rychlikiem - Kraków

Witam wszystkich!

Po raz kolejny zapraszamy wszystkich z Krakowa i okolic na warsztaty ashtangi jogi prowadzone przez Radka Rychlika. Warsztaty odbędą się w najbliższy weekend (4-5 kwietnia) w Krakowie w szkole tańca Pląs przy Grzegórzeckiej 47.

Planowany program warsztatów to 4x2h zajęć praktycznych (w tym zajęcia z klasycznej ashtangi yogi oraz lekcja autorska Radka Rychlika), do tego zajęcia teoretyczne w postaci swobodnej dyskusji w trakcie przerwy obiadowej - tematyka i forma do uzgodnienia z uczestnikami warsztatów.

Zasadniczo warsztaty przeznaczone są dla osób, które już coś jogi liznęły, ale na wybrane zajęcia zapraszamy również nowicjuszy - będziemy elastyczni:)

Koszt udziału w całości warsztatów za 2 dni to 140 zł.

W sprawie zapisów lub zasięgnięcia dalszych informacji prosimy o kontakt z Michałem Kątskim (tel. 504120630).

Serdecznie zapraszam!
anek
Wysłano: Wto 9:24, 31 Mar 2009
 
Temat: Warsztaty z Radkiem Rychlikiem - Kraków
Subforum: Warsztaty
Odsłon 12

Swami Karmayogi Saraswati 18,19,20 kwietnia wrocław

Witam serdecznie,
dostałam wiadomość z Akademii Długowieczności o spotkaniu z Ambasadorem Indii. Byłam na poprzednim wykładzie. Miłe wspomnienia.

Chciałabym zaprosić wszystkich na wykład oraz warsztaty jogi leczniczej ktore odbywac się będą 18, 19, 20 kwietnia w akademii ruchu we wrocławiu. Prowadzić je będzie Swami Karmayogi Saraswati. Nauczyciel przyjeżdża przynajmniej raz w roku ze Szwecji i prowadzi spotkania na wybrzeżu i we Wrocławiu.
Serdecznie polecam wszystkich zaiteresowanych wszechstronną jogą leczniczą
więcej informacji na stronie: http://www.akademiaruchu.com.pl/docs/warsztaty-yoga-swami-saraswati.pdf

pozdrawiam
Paulina I
Wysłano: Pią Kwi 11, 2008 11:22 am
 
Temat: Swami Karmayogi Saraswati 18,19,20 kwietnia wrocław
Subforum: Joga - różne jej ścieżki i aspekty
Odsłon 428

wakacje z joga, bezplatny kurs jogi dla dzieci warsztaty

Jogę najmłodszym proponuje Miejski Ośrodek Kultury w Kaliszu. Zajęcia odbywać się będą w wakacje. Są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. „Pilotażowy program jogi już prowadziliśmy z maluchami w ferie zimowe i dzieci bardzo dobrze się bawiły. Były też skupione, a to najważniejsze" - mówi Anna Majewska, dyrektor kaliskiego MOK-u:

„Chodzi o to, by dzieci, również w tym pędzącym świecie, miały chociaż jedną godzinę w tygodniu takiego prawdziwego skupienia się i wyciszenia. My joge proponujemy razem z innymi formami: tańcem, malowaniem czy śpiewem. Jest to konieczne, bo dzieci samej jogi by nie zniosły. Taka artystyczna mieszanka wychodzi perfekcyjnie."
Joga dla najmłodszych rozpocznie się wraz z wakacjami. Będzie się odbywać prawdopodobnie raz w tygodniu i oczywiście bezpłatnie. Zajęcia będą prowadzić instruktorzy MOK-u.

http://www.rc.fm/node/2045#comment-2478
Wysłano: Wto Cze 10, 2008 9:21 pm
 
Temat: wakacje z joga, bezplatny kurs jogi dla dzieci warsztaty
Subforum: Zdrowie
Odsłon 844

Wykład ze Swami Karmayogi Sarswati - wstep wolny!!! 18.04.

zapraszamy na wykład Swami Karmayogi Sarswati

Swami Karmayogi Sarswatiod 1969r aktywnie praktykuje jogę. Od 1986 roku jest dyplomowanym nauczycielem jogi przy Satyananda Yogacenter w Uppsali (Szwecja). Prowadzi tam zajęcia z różnych dziedzin jogi. Często odwiedza Indie czerpiąc z podróży i spotkań inspiracje do dalszych działań m.in w Polsce.Tytuł Swami (nauczyciel duchowy) oraz imię Karma Yogi i Saraswati otrzymał od guru Swami Satyananda Saraswati podczas uroczystości inicjacji w 1988r

18. kwietnia (piątek) 17.00 - 19.00 wykład wstęp wolny!!

polecamy również:
warsztaty WSZECHSTRONNEJ YOGI LECZNICZEJ

ze Swami Karmayogi Saraswati
Warsztaty poprzedzone będą wstępem teoretycznym. Zajęcia zawierają m.im asany (hata yoga), ćwiczenia oddechowe (pranayama), dźwiękowe (nada yoga), oczyszczające (kriya yoga), relaksację (nidra yoga) i medytację.
W warsztatach uczestniczyć mogą wszyscy zainteresowani. Nie ma znaczenia wiek, stan zdrowia, kondycja fizyczna. Każdy odnajdzie ćwiczenia najlepsze dla siebie. Możliwa też będzie indywidualna konsultacja z nauczycielem.

19 kwietnia (sobota)
godz. 16:00 – 20:00 z przerwą na herbatę
20 kwietnia (niedziela)
godz. 12:00 – 14:00 spotkania indywidualne
godz. 14:00 – 18:00 z przerwą na herbatę
cena warsztatów: 200zł za 2 dni 100zł za 1 dzień

konieczne wcześniejsze zgłoszenia!
info@akademiaruchu.com.pl, tel 71 793 29 38
www.akademiaruchu.com.pl
Wysłano: Czw Kwi 17, 2008 11:42
 
Temat: Wykład ze Swami Karmayogi Sarswati - wstep wolny!!! 18.04.
Subforum: Pytania dotyczące warsztatów jogi.
Odsłon 421

21 - 22 Luty - warsztaty "Pokochać cały świat - w dziec


Druga edycja Programu dla Początkujących – tym razem specjalnie dla tych, którzy KOCHAJĄ DZIECI, nie tylko swoje ! Serdecznie zapraszany ma Neohumanistyczne Warsztaty dla nauczycieli i rodziców.

Warsztaty poprowadzi Aczaria Anandaprama Avtk.
Didi Anandaprama jest nauczycielką jogi i medytacji od 15 lat. Przez 3 lata w Indiach, gdzie zdobyła wyższe wykształcenie w Ananda Marga Gurukul na kierunku Neohumanizm, zdobywając tę cenną wiedzą, którą się z Wami podzieli.

Od wielu lat prowadzi Neohumanistyczne gospodarstwo ekologiczne, w którym wszyscy goście mogą się wiele nauczyć, odczuwając jednocześnie głęboką więź z zamieszkującymi farmę zwierzętami, roślinami i ludźmi. Celem tego projektu edukacyjnego jest nauczać Zdrowia, Szczęścia i Samowystarczalności. Gospodarstwo Didi utrzymuje się ze sprzedaży ekologicznych produktów własnego wyrobu.

Ponad to prowadzi jogę z osobami niepełnosprawnymi. Zarządza także Sunrise Education Trust w Irlandii.
Wcześniej Didi pracowała także przez 3 lata w Afryce. Za swoją pracę i projekt dokarmiania somalijskich uchodźców otrzymała wspólnie z Komisją ONZ ds Uchodźców Pokojową Nagrodę Nobla.

Szczegóły TUTAJ
Wysłano: 2009-02-04, 12:03
 
Temat: 21 - 22 Luty - warsztaty "Pokochać cały świat - w dziec
Subforum: Wydarzenia
Postów: 1
Odsłon 184

Darmowe zajęcia z jogi dla wszystkich

JOGA W PARKU 2008 TO:

…bezpłatne zajęcia jogi

warsztaty o radości życia

…wykłady o zdrowym stylu życia

OGÓLNOPOLSKI KOORDYNATOR AKCJI

WARSZAWA:

FUNDACJA BIOSFERIS
Warszawa, ul. Farysa 60
http://www.jogawparku.pl
/więcej informacji - kliknij tutaj/

miejsce spotkań:
Pole Mokotowskie - polana przy tzw. “Małych Stawach”
/tam, gdzie spotkania odbywały się w zeszłym roku/

Partnerzy Akcji - LOKALNI ORGANIZATORZY:

KRAKÓW:
Centrum Yogi Sivananda Vedanta
Kraków, ul. Friedleina 20/6,
http://www.yoga.krakow.pl/

miejsce spotkań:
Park Bednarskiego

ŁÓDŹ:
Michał Szczepanik
Centrum Hatha-Jogi
Łódź, ul. Piotrkowska 211
http://www.hathayoga.lodz.pl

miejsce spotkań:
Park Źródliska

TORUŃ:
Joanna Błajet
psychologia, joga
tel. 607 843 093
joanna.blajet@wp.pl

miejsce spotkań:
Błonia Nadwiślańskie przy Parku na Bydgoskim Przedmieściu

TRÓJMIASTO:

Akademia Yogi Renaty Koba
Gdynia, ul. Necla 8a/17
http://www.jogakoba.pl/

miejsce spotkań:
SOPOT, Pl.Mancowy w Parku Północnym

WROCŁAW:
Szkoła Jogi Surya Namaskar
ul. Strzegomska 322
54-401 Wrocław
http://www.jogajoga.republika.pl/

miejsce spotkań:
Park Juliusza Słowackiego

Spotkania odbywają się w KAŻDĄ NIEDZIELĘ

w Warszawie - od 1.06 do 31.08
w pozostałych miastach: od 29.06 do 31.08

info - http://www.jogawparku.pl/i
Wysłano: 2008-08-04, 16:33
 
Temat: Darmowe zajęcia z jogi dla wszystkich
Subforum: Wydarzenia
Postów: 12
Odsłon 613

WARSZTATY "ZRELAKSUJ SWOJE CIAŁO Z KUNDALINI JOGĄ"

WARSZTATY "ZRELAKSUJ SWOJE CIAŁO Z KUNDALINI JOGĄ"

Kolory Życia oraz Akademia Ruchu zapraszają na warsztat przeznaczony dla ludzi,
żyjących w dużych miastach, pracujących w biznesie, jak i tych,
którzy dopiero szukają swojej drogi.

Termin: 4 kwietnia, piątek;godz. 15:00 - 18:00

Koszt warsztatu: 54 zł do 30 marca, po tym terminie 68 zł

Miejsce: Akademia Ruchu , Wrocław ul. Ruska 47/48A

Zapisy: info@akademiaruchu.com.pl tel.(0-71) 789-62-68

NA KOŃCU ZAJĘĆ ZAPRASZAMY NA PYSZNE CIASTO I HERBATKĘ JOGICZNĄ.

W programie warsztatów:
* wstęp teoretyczny
* elementy tańca w formie rozgrzewki
* zestaw ćwiczeń Kundalini Yogi na wyeliminowanie stresu i napięć z ciała
* ćwiczenie balansowania umysłu za pomocą medytacji i mantr
* relaks z elementami masażu

Prowadzenie Kundalini Yogi:

Magda Nowak / Hari Das Kaur:
- prowadzi Ośrodek "Kolory Życia",
- prowadzi gabinet masażu i relaksu
Jej pasją jest praca z ludźmi, prowadzi indywidualne lekcje Kundalini Yogi.
Zachęca ludzi do odkrywania swojego potencjału.
Sama chętnie wciąż odkrywa siebie podczas warsztatów tańca i pracy z ciałem.

Paulina Bednarowicz / Har Dyal Kaur:
-prowadzi zajęcia w różnych miastach Polski.
-wieloletnia praktykantka Kundalini Yogi:
Pełna energii i entuzjazmu nauczycielka Kundalini Jogi
Swoją troskliwością otacza ludzi i inspiruje do pokochania Kundalini Yogi.

ZAPRASZAMY!

www.akademiaruchu.com.pl
Wysłano: Nie Mar 29, 2009 16:16
 
Temat: WARSZTATY "ZRELAKSUJ SWOJE CIAŁO Z KUNDALINI JOGĄ"
Subforum: warsztaty jogi
Odsłon 84

Ostróda Reggae Festiwal 2008

Cytat: (...).. z darmowych festiwali (niektórych świetnych, niestety już nieistniejących jak w Inowłodzu, czy Krotoszynie) (...)Kłapouchy Aaaale fajnie, moje klimaty!! Ja bym dodała jeszcze festiwale w Ustroniu, na szczycie góry.. Na sam koniec grał Zion Train, a wiatr był taki, że namioty urywało, ale było pięknie..

Ciekawe, czy byłyśmy tam w tym samym czasie?? Pamiętasz lata, w których byłaś np. w Inowłodzu?

Krotoszyn to wiadomo, niezapomniana muza, zespoły na poziomie, oblegane jeszcze stoiska nieistniejącego już chyba wydawnictwa Folktime, czy jakoś tak..

A z Inowłodza pamiętam te festiwale, gdzie oprócz koncertów były warsztaty gry na lirze korbowej, malowanie mandali po 4 osoby i więcej na jednym wieeelgachnym arkuszu, robienie pajęczyny z linek, żeby zobaczyć, jak trwałe są dzieła pająków , nawet jak zabraknie kilku nitek, zajęcia z jogi, i nad usprawnianiem pracy półkul mózgowych (coś z obkręcaniem się dookoła i patrzeniem na dłoń), rozwiany włos a raczej bujną grzywę Anny Nacher, i jej niesamowite opowieści, trochę jeszcze tego było..

Ale miło powspominać.. Czasem zaglądam do zdjęć, które wtedy robiłam, i jakoś tak szczęśliwie się robi na duszy
Wysłano: 2008-06-03, 13:52
 
Temat: Ostróda Reggae Festiwal 2008
Subforum: Wydarzenia
Postów: 146
Odsłon 4717

KONCERT SEANS DŹWIĘKU I ENERGII Wrocław

KONCERT „SEANS DŹWIĘKU I ENERGII” ORAZ WARSZTATY NADA YOGI

Termin: 3 - 5 kwietnia - warsztaty NADA YOGI - yogi dźwięku

5 kwietnia, godz. 20.00 zapraszamy na koncert "SEANS DŹWIĘKU I ENERGII" w wykonaniu Swamiego Saraswati i Leszka Angulskiego.

WARSZTATY NADA YOGI - YOGI DŹWIĘKU

Nada Yoga to praca z dźwiękiem, głosem, wibracjami, rytmem. Pracując z dźwiękiem pracujemy jednocześnie ze swoją świadomością i swoim ciałem.

Wszystko we wszechświecie wibruje, każdy atom, każda komórka. Na wszystko można wpływać specyficznymi wibracjami i wszystkie wibracje wywierają na nas stały wpływ.

Śpiewając różne mantry możemy uzdrawiać siebie i innych (kierując je np. do różnych organów własnego ciała), zmieniać nasze relacje z otaczającym światem, pracować na każdym poziomie własnego istnienia.

Przekonaj się jak na ciebie działają mantry.

Warsztaty poprowadzi Swami Karmayogi Saraswati - od 1969r. aktywnie praktykuje jogę.
Od 1986 roku jest dyplomowanym nauczycielem jogi przy Satyananda Yogacenter w Uppsali (Szwecja). Prowadzi tam zajęcia z różnych dziedzin jogi. Często odwiedza Indie czerpiąc
z podróży i spotkań inspiracje do dalszych działań m.in w Polsce. Tytuł Swami (nauczyciel duchowy) oraz imię Karma Yogi i Saraswati otrzymał od guru Swami Satyananda Saraswati podczas uroczystości inicjacji w 1988r

godziny warsztatów:

piątek godz. 15.00 - 17.00

sobota godz. 14.00 - 16.00

niedziela godz. 10.00 - 12.00

koszt warsztatów:

1 dzień - 30zł
2 dni - 50zł
3 dni - 60zł

W sobotni wieczór zapraszamy na niepowtarzalną kąpiel w dźwiękach pełnej harmonii i piękna.

Swami Karmayogi Saraswati i Leszek Angulski wykorzystując instrumenty oraz śpiew ponaddźwiękowy zaprezentują:

Seans Dźwięku i Energii

Instrumenty: gongi, digeridoo, misy tybetańskie, tambura i flet

generują całe spektrum szczególnych wibracji, z którymi w sposób naturalny rezonują komórki ludzkiego ciała dokonując niejako głębokiego masażu na poziomie komórkowym, rozpuszczając nagromadzone, przez całe lata, bloki energetyczne, które są przyczyną wielu chorób. Dźwięki te uruchamiają procesy samouzdrawiania organizmu w sposób bardzo bezpieczny i przyjemny. Przywracają spokój, harmonię i poczucie bezpieczeństwa. Wręcz niesamowita jest nie tylko subtelność i skuteczność działania tych wspaniałych wibracji, ale i holistyczność i zasięg tegoż oddziaływania.

wstęp na koncert - 30zł

miejsce: Akademia Ruchu, ul. Ruska 47 - 48A
zapisy: tel. 71 789 62 68
info@akademiaruchu.com.pl
www.akademiaruchu.com.pl
Wysłano: Czw 11:04, 26 Mar 2009
 
Temat: KONCERT SEANS DŹWIĘKU I ENERGII Wrocław
Subforum: Warsztaty
Odsłon 6

kurs masaz tajski Warszawa krakow gdansk wroclaw katowice

Cytat: Warsztaty odbędą się w dniach 22-23.07 i 14-15.08 2006r.w Trea – Centrum Medycyny Naturalnej i Odnowy Biologicznej w Warszawie przy ulicy Wilczej 50/52 (róg Poznańskiej).

Tel: 0 22 623 02 58, www.trea.pl i ze szczegolami http://www.trea.pl/8.htm

Zajęcia odbywać się będą od godz. 11:00 do 19:00 z godzinną przerwą obiadową – w sumie ponad 25 godzin nauki w czasie 2 weekendowych sesji.

Masaż tajski zwany jest również Jogą dla Leniwych, ponieważ ułożenie ciała i rozciąganie mięśni odpowiada pozycjom w jodze - to zabieg suchy (bez oliwy) wykonywany przez cienkie luźne ubranie na materacu ułożonym na podłodze. Łączy on w sobie bardzo powolne i rytmiczne uciskanie mięśni w celu ich rozluźnienia, a następnie ich rozciąganie w celu zwiększenia zakresu ruchów.

Masażyści posługują się nie tylko palcami, ale również przedramionami,
a nawet łokciami, stopami i kolanami. Ten rodzaj pracy z ciałem przynosi relaks fizyczny i psychiczny, dodaje sił witalnych i przywraca równowagę duchowej. Masaż ten ma również nieocenione właściwości rehabilitacyjne.

Tajski masaż jest ogromnie popularny na całym świecie, jednak w naszym kraju stanowi ciągle wielką rzadkość. Na Zachodzie wielu nauczycieli jogi uczy się tajskiego masażu, ponieważ jego techniki pozwalają im na wzbogacenie swojego warsztatu, szczególnie w pracy z indywidualnymi klientami.

Podobnie jak joga, masaż ten rozciąga ciało, rozluźnia i uwalnia napięcia. Stanowi, więc, doskonałą alternatywę ćwiczeń dla osób, które nie mogą ich wykonywać z przyczyn zdrowotnych, a także są świetnym uzupełnieniem dla tych, którzy praktykują jogę.

Trea – Centrum Medycyny Naturalnej w Warszawie ma zaszczyt gościć pierwszą w Polsce nauczycielkę nauczającą Tajskiego Masażu, Panią Charothorn Krongboon. Jest ona wysoko wykwalifikowaną specjalistką w swojej dziedzinie, legitymującą się certyfikatami uznanych w Bangkoku kursów dla masażystów i nauczycieli. Ma za sobą 10-letnią praktykę nauczania tajników tradycyjnego masażu tajskiego.

Cena warsztatów: 800zł płatna w 2 ratach: 500 zł płatne do dnia 15.07 i 300 zł płatne do 7.07.br na nr konta: 96 1030 0019 0109 8510 0059 0260 - Barbara Chojecka.

Aby zarezerwować miejsce w warsztatach prosimy o przekazanie na adres info@trea.pl podstawowych danych, takich jak: imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.

Liczba miejsc ograniczona - kurs juz sie czesciowo zapelnil

Wysłano: Czw Sie 17, 2006 11:02 pm
 
Temat: kurs masaz tajski Warszawa krakow gdansk wroclaw katowice
Subforum: Zabiegi i kosmetyki SPA
Postów: 1
Odsłon 2075

8 - 30.09.2007 - Flow Yoga/Vinyasa i Dance Yoga

8 - 30.09.2007 - Flow Yoga/Vinyasa i Dance Yoga

Warsztaty poprowadzi Marzena Bard.

ZGŁOSZENIA PROSIMY PRZESYŁAĆ MAILEM NA ADRES: info@akademiaruchu.com.pl

Link Marzeny Bard www.yogamama.blox.pl

Marzena Bard – jogę zaczęła praktykować 17 lat temu, na zajęciach Maćka Rudzińskiego. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, w 1999 ukończyła Etnologię / Antropologię Kulturową nieprzerwanie pogłębiając swoją pasję – jogę. Od trzech lat mieszka i prowadzi zajęcia jogi w USA. Tam też przeszła przez kurs instruktorski, w szkole jogi – Prana Vinyasa (w stanie Floryda), pod okiem znakomitych nauczycieli – Sarasvati Devi, Vaz Rogbeck, Brian Kest, stając się dyplomowanym nauczycielem jogi. Obecnie mieszkając blisko Nowego Yorku praktykuje yogę ze światową czołówką nauczycieli. Największy wpływ na styl nauczania Marzeny ma sama Sarasvati Devi, Siva Rea, Brian Kest i Baron Bapstiste. Spośród wszelkich pomocy do ćwiczenia jogi tj. paski, klocki itd. Jej ulubiona “pomocą” jest jej około 4 letni syn Samuel. Marzena oprócz zajęć dla dorosłych prowadzi również zajęcia yogi dla dzieci i kobiet ciężarnych.

Yoga Dance

Tradycyjna yoga połączona z elementami tańca, dzięki którym ruch staje się płynny, zsynchronizowany z oddechem i inspirująca muzyką. Ta, dotąd mało znana, forma yogi wzmacnia i tonizuje ciało, odblokowuje kanały energetyczne (czakramy), zwiększa poziom sił witalnych oraz elastyczność ciała. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewającym zestawem asan (pozycji z tradycyjnej yogi), po czym przechodzą w płynne, taneczne ruchy, a całość zakończona jest relaksacją, która pozostawia poczucie lekkości, spokoju oraz otwartego umysłu i ciała. Doświadczenie w zakresie yogi ani tańca nie jest konieczne. Zajęcia dla każdego niezależnie od wieku, formy, kondycji i wagi ciała. Yoga Dance pozwala dotrzeć do siły, równowagi i piękna każdej osoby.

Flow Yoga/ Vinyasa Yoga

Rozwijająca się forma tradycyjnej Hatha Yogi, gdzie oddech połączony jest z płynnym ruchem jednej asany przechodzącej w drugą. Pełna dynamiki, gracji i kreatywności flow/vinyasa yoga pozwala na odkrycie swojej wewnętrznej siły i równowagi, oczyszczenie ciała i umysłu. Poziom trudności dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego uczestnika jako, że w yodze nie ma miejsca na konkurencje, ocenianie i porównywanie siebie do innych. Zajęcia zaczynają się pranajamą (ćwiczeniami oddechowymi) przechodzą następnie w płynny zestaw asan (pozycji) i kończą się odmładzającym i regenerującym relaksem. Doświadczenie w praktykowaniu yogi nie jest koniecznie. Podobnie jak Yoga Dance Flow/Vinyasa Yoga jest dla każdego kto chce nauczyć się zdrowiej oddychać, poruszać i radzić sobie ze stresem codziennego życia. Ćwiczyć flow/vinyasa yogę to tak jak poddać swoje ciało cudownemu masażowi, którego wykonawcą jest sam ćwiczący.

Yoga dla dzieci

Yoga przekazana jest w formie zabawy, podczas której dzieci wzmacniają i uelastyczniają swoje ciało oraz zwiększają koncentrację. Uczą się poprawnego oddychania i technik relaksacyjnych. Dla dzieci młodszych ćwiczeniom towarzyszy też śpiewanie i gry pozwalające wykazać się dziecięcej wyobraźni (wcielanie się w różne zwierzęta i rośliny). Całość zakończona jest relaksem, czyli magiczną podróżą na latającym dywanie. W zajęciach dla przedziału wiekowego od 1 roku do 6 lat uczestniczą też rodzice/ lub opiekunowie dziecka (jedna osoba wystarczy), dla których zajęcia dziecięce też są rewelacyjnym ćwiczeniem niosącym korzyści zdrowotne i odstresowujące, a jednocześnie budują ściślejsze więzi między rodzicem, a dzieckiem. Grupa od 7-12 lat ćwiczy samodzielnie, aczkolwiek rodzice/opiekunowie też są mile widziani. Zajęcia zaadresowane są do WSZYSTKICH DZIECI, również tych nadpobudliwych, z ADD, ADHD, którym w USA yoga zalecana jest przez lekarzy.

Więcej informacji na www.akademiaruchu.com.pl

Zgłoszenia mailem: info@akademiaruchu.com.plTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Miejsce warsztatów: Akademia Ruchu

ul. Ruska 47-48A, Wrocław , tel. 71 793 29 38

Źródło: http://ashtanga.pl/content/view/37/67/lang,pl/
Wysłano: Pią 14:56, 10 Sie 2007
 
Temat: 8 - 30.09.2007 - Flow Yoga/Vinyasa i Dance Yoga
Subforum: Warsztaty
Odsłon 42

8-9 grudnia, V I N Y A S A w praktyce Iyengara

Trochę późno piszę, ale ponieważ mają to być cykliczne spotkania - może kogoś z Krakowa zainteresuje.

8-9 grudnia, Intensywne warsztaty jogi: V I N Y A S A w praktyce jogi Iyengara (III), organizator: Katarzyna Pilorz (Kraków)

"Praktykuj z wiarą, oddaniem, uwagą, dyscypliną, radością i miłością a wszystko przyjdzie."

Tymi słowami opatrzone były opakowania kadzidełek, które otrzymał każdy z uczestników tegorocznych intensywnych warsztatów z Faeqiem Birią w Blacons. Wynieśliśmy stamtąd ogromny ładunek energii a ja osobiście - niezwykłe doświadczenie działania Vinyasy.
Vinyasa jest rodzajem praktyki, który przynależy również do metody Iyengara, ale został ostatnio w tej tradycji nieco zapomniany. Pewnie stąd moje zdumienie - jak wielką siłę oddziaływania ma dynamiczne wykonywanie sekwencji asan, która z zajęć na zajęcia powoli ewoluuje. Nie jest to bynajmniej odkrycie intelektualne - jest to czyste doświadczenie spływające na praktykującego wraz z potem wyciskanym na zajęciach.
Zapraszam Was zatem do konsekwentnej i metodycznej, ale też niezwykle energetyzującej pracy na sekwencjach asan w sposób, którego nauczył mnie Faeq. Nie nastawiajcie się proszę, na poznawcze olśnienia - a zobaczycie, co do Was przyjdzie...

Przewiduję siedem spotkań w najbliższym roku akademickim - spotkania te odbywać się będą w weekendy w pierwszej połowie miesiąca.

T e r m i n:
8 - 9 grudnia '07 (sb. - nd.)

P r o g r a m:
sobota
09.45-12.00 pierwsza sesja
16.00-19.45 sesja asan
niedziela
09.45-12.45 sesja asan
12.45-13.30 przerwa na herbatę
13.30-14.30 pranayama

K o s z t:
całość: 110 zł./ studenci 90 zł.
bez pierwszej sesji: 90 zł./ studenci 75 zł.
pojedyncze zajęcia: 35 zł.
pranayama, pierwsza sesja: 25 zł.

Z a p i s y:
* trwają do środy poprzedzającej warsztat, czyli do 5 grudnia (w miarę wolnych miejsc!!!)
* odbywają się telefonicznie lub e-mailem wraz z wpłatą zaliczki: 60 zł. osobiście, lub przelewem na konto:

94 1140 2004 0000 3402 3565 6386
Studio Jogi Katarzyny Pilorz
tytuł: warsztaty III

Wymagana minimalna ilość uczestników: 6 osób.

U w a g a!!! Warsztaty są przeznaczone dla osób praktykujących regularnie jogę Iyengara p r z y n a j m n i e j od pół roku u rekomendowanego nauczyciela (proszę o zaznaczenie w zgłoszeniu u kogo i jak długo zainteresowana osoba praktykuje).

M i e j s c e: Studio Jogi Katarzyny Pilorz
Ośrodek Kultury "Krakowiacy"
ul. Gertrudy 4, Kraków

N o c l e g i:
Centrum Krakowa posiada rozwiniętą bazę tanich miejsc noclegowych. Ponieważ Studio Jogi znajduje sie w ścisłym centrum, w pobliżu głównego węzła komunikacyjnego miasta - ze znalezieniem taniego (od 30 zł. za noc) noclegu nie ma problemu. Zainteresowanym chętnie wyslę listę hosteli znajdujących się w pobliżu.

P r o w a d z ą c y: Katarzyna Pilorz
* dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara stopnia Junior Intermediate III,
* członek Komitetu Technicznego Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iengara odpowiedzialnego za system kształcenia nauczycieli w Polsce,
* praktykuje jogę wg tej metody od 11 lat, naucza od 8,
* oddana uczennica Faeqa Birii - jednego z najbliższych uczniów Iyengara od blisko 30 lat.

i n f o: www.studiojogi.pl
m a i l: studiojogi@studiojogi.pl
t e l .: 605 960 362

Źródło:
http://www.joga-joga.pl/index.php?setup=2&id=2&id_art=9497d9800429767d10e7c2cddf70c4aa
Wysłano: Pią 10:21, 07 Gru 2007
 
Temat: 8-9 grudnia, V I N Y A S A w praktyce Iyengara
Subforum: Warsztaty
Odsłon 18

Czy są jeszcze wolne miejsca na warsztatach ?

Witam.

Czy macie jeszcze jakieś wolne miejsca na warsztaty jogi ????
Wysłano: Pon Gru 03, 2007 11:23
 
Temat: Czy są jeszcze wolne miejsca na warsztatach ?
Subforum: Pytania dotyczące warsztatów jogi.
Postów: 1
Odsłon 470